HDR - HARD DOG RACE

Této aktivity jsem se poprvé zúčastnili 11.9.2021 v obci Stříbrnice, v areálu Kraličák. Jedná se o trať, která byla dlouhá 8 km a bylo zde 16 překážek. Tyto překážky jsou různého typu, od prolezení pod trampolínou, překonání vysokých schodů, plavání v jezeře, či přebrození bahna, probíhání pneumatikama, plazení se atd. Tento závod absolvovala Jenny s manželem a Cindy s Terkou. Závod to byl v celku náročný, ale všichni si to užili. I takto náročný závod se dá běhat s labradorem :-)

CHORVATSKO

Každý rok jezdíme na týden k moři na aktivní dovolenou, kdy cvičíme s partou super lidiček  a dáváme si do těla :-) Vozíme sebou i naše psí holky a užívají si moře. Cestu zvládají v pohodě ve své přepravní homologované kleci. Po cestě často stavíme, holky dostanou dobrůtku, vodu, vyvenčí se. Jezdíme na noc, je chladněji a provoz není takový. Jezdíme na Istrii, do Lanterny. Krásné místo, příjemné a pro pejsky vhodné. Mají zde svoji vlastní pláž. Je to nenáročné místo :-)

VÝCVIK

Pravidelně chodíme s pejskama na cvičák, kde pod dohledem trenéra se učíme a doma si pak vše procvičujeme a opakujeme. Když není cvičák, tak chodíme samostatně na výcvik a cvičíme jak na suchu tak ve vodě. V naší obci máme řeku Berounku a když jsou vhodné podmínky tak tam chodíme. Lepší by byl rybník nebo lom, ale ten v naší lokalitě není. Výcvik je důležité opakovat aby si to pejsek vštípil do paměti. Naše holky mají naučené a poznají už podle obojku a vodítka co se bude dít - zda výcvik, procházka nebo výstava :-)